Klacht: Module zakelijke corspondentie

Anita@1960 op 27 februari 2018 over Scheidegger Opleidingen in de categorie Opleiding

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Scheidegger Opleidingen heeft deze klacht opgelost
Klacht opgelost op 8 maart 2018
Reactie van het bedrijf:

Beste Anita, Hartelijk dank voor jouw feedback met betrekking tot het examen en de examenlocatie van de module zakelijke correspondentie. Wat vervelend om te vernemen dat er gedurende het examen onduidelijkheid is geweest over de werking van de computer en...

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Opleiding
Status Opgelost
Datum 27 februari 2018

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Mijn medestudenten en ik hebben examen gedaan in zakelijke correspondentie en wist niet hoe de computer werkte. Het plakken en copy maken van de tekst en knippen was niet te doen ook was het heel luidruchtig in de zaal. Ook gingen er steeds mensen weg en kwamen er nieuwe binnen leek wel een lopende band werk. Mijn medestudente die ook examen deden hadden hier ook last van. Was heel storend.
Met vriendelijke de studente

Gewenste Oplossing:

Als er van tevoren word uitgelegd hoe de computer werkt zo dat we goed voorbereid zijn op het examen dit kan op een stil moment en met alle examen mensen die het examen moet doen

De studente

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Scheidegger Opleidingen over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Scheidegger Opleidingen in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Scheidegger Opleidingen een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Scheidegger Opleidingen

Heeft op 08 maart 2018 om 15:37 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Anita,

Hartelijk dank voor jouw feedback met betrekking tot het examen en de examenlocatie van de module zakelijke correspondentie.
Wat vervelend om te vernemen dat er gedurende het examen onduidelijkheid is geweest over de werking van de computer en je geluidsoverlast hebt ervaren. We kunnen ons voorstellen dat dit storend is. Onze excuses voor het ontstane ongemak. We hebben de situatie die je beschrijft intern onder de aandacht gebracht om een dergelijke situatie in de toekomst te voorkomen.

Heb je nog vragen of opmerkingen laat het dan gerust weten. We helpen je graag telefonisch of per e-mail verder.

Met vriendelijke groet,
Scheidegger Opleidingen

Anita@1960

Heeft op 09 maart 2018 om 08:44 geantwoord

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Dat bij de volgende examen het zelfde gaat gebeuren doe per examen gewoon niemand in en uit lopen dus examens die een uur duren ook alleen mensen doen die ook een uur hebben en mensen die langer de tijd hebben ook bij elkaar zetten hopelijk hebben jullie hier wat aan

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM