Klacht: Schandalige discriminatie en klantonvriendelijkheid bij PLUS Robina Bos

AsyaE. op 09 maart 2026 over Plus in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Plus
Categorie Supermarkten
Status Nieuwe klacht
Datum 9 maart 2026

Een buurtbewoner van PLUS Robina Bos in Naarden uit zijn ernstige bezorgdheid over de behandeling van niet-Nederlandse klanten. Hij beschrijft een patroon van discriminatie, waarbij lokale klanten vriendelijk worden behandeld, terwijl niet-Nederlandse klanten genegeerd worden en een vijandige houding van het personeel ervaren. De klager stelt dat deze ongelijke behandeling onder de werkcultuur van de leidinggevende Robina Bos valt.

Mijn Klacht:

Ik schrijf deze review met grote ontsteltenis over mijn voortdurende ervaringen bij PLUS Robina Bos in Naarden (Franse Pad). Als buurtbewoner kom ik hier regelmatig, maar de manier waarop niet-Nederlandse klanten worden behandeld is ronduit schandalig en voelt duidelijk als discriminatie.

Het contrast is pijnlijk: lokale Nederlandse klanten worden met een glimlach en een vriendelijke groet geholpen, terwijl wij stelselmatig worden genegeerd. Er wordt geen ‘hallo’ gezegd, geen oogcontact gemaakt en de algemene houding van het personeel is vijandig en neerbuigend. Wat ik aanvankelijk als een incident van één medewerker zag, blijkt de algemene werkcultuur onder leiding van Robina Bos te zijn.

Wij betalen exact dezelfde prijzen, maar krijgen een tweederangs behandeling. Dit is onacceptabel in een diverse samenleving en past totaal niet bij de waarden van een supermarktketen als PLUS.

Indien deze giftige werksfeer en de respectloze omgang met buitenlandse klanten niet onmiddellijk verandert, zal ik officiële melding maken bij het hoofdkantoor van PLUS en bij instanties zoals Discriminatie.nl. Ik raad iedereen met een internationale achtergrond aan om deze winkel te mijden totdat er echt iets verandert.

Gewenste Oplossing:

Discriminatie is absoluut onaanvaardbaar. Ik hoop dat ze ermee stoppen en iedereen met respect behandelen.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 uur geleden - Er is een nieuwe brief gegenereerd voor de klacht over Plus
Download hier uw brief

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 uur geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Plus

Reactie van de melder van de klacht AsyaE.

2 uur geleden - Slecht

Alle klachten die gemeld zijn door AsyaE.
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer