Klacht: Internet / geen betaling meer van het internet zedert 29-11-2020

cortvriendt luc op 23 december 2020 over Scarlet in de categorie Internetproviders

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Scarlet
Categorie Internetproviders
Status Open
Datum 23 december 2020

Een klant van Scarlet heeft een klacht ingediend over een factuur die hij op 10-12-2020 ontving voor zijn mobiele dienst, terwijl hij geen betaling heeft ontvangen voor de internetfactuur van de maand ervoor. De klant geeft aan dat er geen wijzigingen in zijn contract zijn aangebracht en dat hij moeite heeft om telefonisch contact met het bedrijf te krijgen.

Mijn Klacht:

Ik heb op datum 10-12-2020 een factuur ontvangen van 18 euro alleen van scarlet mobile Hot / en betaald maar de factuur van de maand voordien van 29-11-2020 .was alles te samen op een en de zelfde factuur van scarlet internet poco (spb26844)-23 euro plus mobil scarlet mobile hot 0474814560 nog te samen —
Ik heb Bij jullie niets gewijzigd van kontrakt -wat is het probleem bij jullie
per telefoon kan men jullie nooit bereiken
klantnummer 29-11-2020-S2008479__ Klantnr op 10-12-2020 /12008479

Gewenste Oplossing:

Als alles terug samen op factuur komt zoals vroeger op datum van
29-11-2020 en zonder meer te betalen

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Scarlet

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Scarlet nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door cortvriendt luc
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM