Klacht: Waar blijft het topdekmatras !!!

jamoro op 26 april 2012 over Scandic Bedden in de categorie Bedden

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Scandic Bedden has resolved this complaint
Klacht opgelost op 15 september 2012
Categorie Bedden
Status Opgelost
Datum 26 april 2012

Na zeven weken wachten op een via Groupon besteld nasa topdekmatras, heeft de klant geen reactie ontvangen van Scandic Bedden. De klant maakt zich zorgen over de gezondheid van zijn dochter, die op een oud matras slaapt en rugklachten heeft, en vraagt om een update over de bestelling of een terugbetaling. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

7 weken via groupon een nasa topdekmatras besteld. Onze dochter slaapt op een oude matras en heeft daardoor rugklachten gekregen. We dachten het probleem op te lossen met een topdekmatras. Ik wilde gaan informeren bij het bedrijf maar ze reageren niet op email en bellen is blijkbaar onmogelijk. Ben maar eens gaan googlen op het bedrijf en tot mijn schik zijn er heel veel mensen die wachten en heel veel mensen met klachten !
SCANDIC: WANNEER KRIJG IK MIJN BESTELDE MATRAS ?
Of geef mijn geld terug, zodat ik wat anders voor mijn dochter kan kopen.

Gewenste Oplossing:

Hele snelle levering van het topdekmatras ! En wel graag de juiste en geen troep

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Scandic Bedden in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Scandic Bedden een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM