Klacht: Betalen voor het omruilen niet bestelde containers

Niellsje op 15 november 2021 over Saver in de categorie Schoonmaakbedrijven

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Saver
Status Open
Datum 15 november 2021

Een klant van Saver heeft ongevraagd drie kleine containers ontvangen voor hun nieuwbouwwoning, terwijl ze drie grote containers wilden. De klant is verrast dat het omruilen van de containers niet kosteloos kan, en vraagt zich af hoe het mogelijk is dat containers zijn aangevraagd zonder hun toestemming. Ze zijn bezorgd over de hoge kosten die hiermee gepaard gaan.

Mijn Klacht:

Er is zonder ons medeweten blijkbaar 3 kleine containers besteld voor onze nieuwbouwwoning.
We kwamen er van het weekend achter, omdat we pas volgende week verhuizen wilden we wachten met het aanvragen.
We kunnen niets met 3 kleine containers en wilden 3 grote bestellen. Nu krijg ik net te horen via de telefoon dat dit niet kosteloos omgeruild kan worden?
We waren bij ons huidig huis 220 euro kwijt voor het wisselen van een container. Ik ga toch niet 660 euro betalen voor iets wat wij niet gedaan hebben?
Hoe kan het dat zomaar iemand anders containers aanvraagt zonder dat jullie controleren of dat überhaupt gedaan wordt door de eigenaren van de woning??

Gewenste Oplossing:

Ik wil graag de 3 kleine containers omgewisseld zien voor 3 grote containers zonder dat wij daar voor moeten betalen. De kosten mogen ze verhalen op diegene die ze besteld heeft.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Saver

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Saver nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Niellsje
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM