Klacht: haren verpest en niet hetgeen gedaan waar ik voor kwam

ilyy op 21 mei 2021 over Salon Maher Utrecht in de categorie Kappers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Kappers
Status Open
Datum 21 mei 2021

Een klant van Salon Maher in Utrecht is ontevreden over de behandeling die zij heeft ontvangen. In plaats van de gewenste balayage zijn haar haren volledig ontkleurd en geverfd, wat heeft geleid tot beschadiging en een ongewenst kleurresultaat. Ondanks haar klachten over de situatie en het verlangen naar een oplossing, werd er geen verdere hulp geboden en ontstond er een conflict over de kosten.

Mijn Klacht:

ik kwam bij Salon maher voor balayage.
Eindstand heeft hij heel mijn haren ontkleurd en geverfd ( wat al niet hoor bij balayage)
Mijn haren zijn nu zwaar beschadigd, en ik zit met verschillende kleuren van oranje tot assige bruin.
Na het zien van mijn haar brak ik in tranen uit, waarop meneer aangaf dat het mooi zou ‘worden’
Echter werd er niets meer gedaan en zat ik uiteindelijk 3 kwartier op een stoel zonder geholpen te worden.
Hierop gaf ik aan dat ik wegging en vroeg ik hoe wij dit zouden oplossen.
Meneer deed zeer agressief, waarop ik gewoon kalm bleef om door te vragen hoe we dit zouden oplossen.
Hij gaf aan dat ik nu 200 euro moest betalen, waarop ik aangaf dat wij 270 voor alles hadden afgesproken ( knippen, balayage, ola plexbehandeling en fohnen) en hetgeen hij wel heeft gedaan niet volgens afspraak heeft gedaan.

Hierop zei hij dat hij de politie zou bellen, waarop ik aangaf dat hij dat kon doen, of dat hij even rustig kon worden en we konden bespreken hoe we dit zouden oplossen.
Hierop ben ik even voor de deur gaan staan, een sigaretje roken, waarop hij naar buiten kwam en vroeg wat ik precies wilde.

Nou ervanuitgaande dat dit nu opgelost zou worden gaf ik aan dat ik nu wou betalen voor het ontkleuren en verven, ookal vind ik het niet mooi, en dat we dan een vervolgafspraak konden maken voor het in orde maken van mijn gehele haar.
Meneer gaf aan dat dat goed was, als ik nu 180 euro betaalde, kon ik terugkomen over 2 weken om dan highlights te zetten.

Nadat ik betaald heb zegt meneer dat ik niet terug kon komen, en dat hij ook niet de highlights zou zetten omdat mijn haar te beschadigd was.

ik vind dit niet netjes! en oplichtingspraktijken!

Gewenste Oplossing:

ik wil of mijn geld terug of dat hun mijn haar alsnog in orde maken zoals ze hebben beloofd!

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Salon Maher Utrecht

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Salon Maher Utrecht nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door ilyy
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM