Klacht: Misleidende levertijd

marietsjen op 29 januari 2015 over Sacha in de categorie Kledingwinkels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Sacha has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Bedrijf Sacha
Categorie Kledingwinkels
Status Open
Datum 29 januari 2015

Een klant van Sacha heeft een klacht ingediend over de misleidende levertijd van schoenen die op de website werd aangegeven. Hoewel er stond dat de schoenen de volgende dag geleverd zouden worden bij een bestelling voor 20.00 uur, ontving de klant na betaling een bevestiging waarin een levertijd van vijf dagen werd vermeld. De klant vindt dit teleurstellend en vraagt om duidelijkere informatie over de levertijd voordat de betaling wordt afgerond.

Mijn Klacht:

Ik zag schoenen op de Sacha site en er stond dat als je voor 20.00 uur bestelde, ze de volgende dag bezorgd zouden worden. Toen ik eenmaal betaald had kreeg ik de bevestiging waarin stond dat de levertijd 5 dagen was. Dit vind ik teleurstellend en misleidend. Voordat je op ‘betalen’ klikt wil ik dat er eerlijk zichtbaar is wat de echte levertijd wordt.
Vriendelijke groet, M.

Gewenste Oplossing:

Voordat je op 'betalen' klikt wil ik dat er eerlijk zichtbaar is wat de echte levertijd wordt.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Sacha over deze klacht.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM