Klacht: Voornamen verkeerd ingevuld : 320 euro !!!

Heavy Grandpa op 10 februari 2018 over Ryanair in de categorie Vliegmaatschappij

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Ryanair
Categorie Vliegmaatschappij
Status Open
Datum 10 februari 2018

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Met Ryanair van Eindhoven naar Valencia. Alleen voornamen van mij en m’n vrouw verkeerd ingevuld. 2 minuten werk om te veranderen. Ik moest 320 !!!!!!!!!euro betalen voor dit foutje,zowat m’n hele vakantiegeld voor dat weekend. Ben zeer ontdaan en boos.

Gewenste Oplossing:

Dat ik voor de "grove "fout wat moet betalen ,oke. Maar 320 euro gaat toch nergens meer over??!! Ik ben verschrikkelijk ontdaan omdat ik van mijn AOW gewoon niks te makke heb. Dit uitje voor onze huwelijksdag is slecht begonnen.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Ryanair

Reactie van de melder van de klacht

8 jaren geleden - Ben benieuwd of dat zo altijd gaat. Ik heb al dikwijls met Ryanair gevlogen maar als dit niet geregeld wordt is het de allerlaatste keer geweest.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Ryanair nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM