Klacht: slechte informatie.

vlucht Krakou 21 -12 2016 op 22 december 2016 over Ryanair in de categorie Vliegmaatschappij

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Ryanair
Categorie Vliegmaatschappij
Status Open
Datum 22 december 2016

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Wij Mijn dochter en ik) vlogen 21 december 2016 terug uit Krakou.;vluchtnummer FR 4925.
Vanwege mist konden wij niet vanuit Krakou vliegen maar werden vervoerd naar Katowice, snappen we en daar kun je niets aan doen. Vervolgens aangekomen op Katowice was het niet duidelijk dat we niet naar Dortmund vlogen , wij kamen er pas achter dat we in Keulen/Bonn toen we daar waren geland, Slechte informatie niemand die vertelde waar je naartoe moest , pas toen ik buiten stond voor de airport hoorde we het.Was verbijsterd, mijn man stond in Dortmund . Als iemand iets gezegd had hadden we nergens problemen mee gehad maar dit was bar slecht.Wij waren niet de enigen veel van de medereizigers waren van slag door de slechte informatie.Jammer

Gewenste Oplossing:

Als er goede informatie was geweest al bij aankomst in Bonn

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Ryanair

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Ryanair nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM