Klacht: oplichting of misverstaanden

marian pluijm op 10 mei 2014 over Ryanair in de categorie Vliegmaatschappij

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Ryanair
Categorie Vliegmaatschappij
Status Nieuwe klacht
Datum 10 mei 2014

Een passagier op vlucht 8613 van Malaga naar Eindhoven met Ryanair ervoer een vertraging van drie en een half uur, zonder duidelijke communicatie over de oorzaak. Ondanks dat er een mogelijkheid was om consumptiebonnen af te halen, kon de passagier dit niet doen omdat hij al door de douane was. Volgens Europese wetgeving heeft de passagier recht op een vergoeding van € 400,00 per persoon, maar er zijn zorgen over de afhandeling van de klacht door Ryanair.

Mijn Klacht:

Op onze vlucht 8613 van malaga (spanje) naar eindhoven met ryanair hadden wij drie en een half uur vertraging (door omstandig heden) meer werd niet verteld.
Er werd omgeroepen dat de getroffene bij de boarding consumptie bonnen kunnen afhalen, maar aangezien wij al door de douane waren mochten wij niet terug. Op internet gelezen dat in de europeese wet staat dat op vluchten met meer drie uur vertraging en een afstand van meer dan 1500 kilometer een vergoeding staat van € 400,00 P.P. in ons geval dus € 800,00.
Heb via mijn iphone een klacht ingediend bij ryanair waarna ik een email ontving om deze klacht te bevestigen wat ik ook meteen heb gedaan. Na wat informatie links en rechts hoorde ik dat ryanair je zo een het lijntje gaat houden. Zij gaan ervan uit dat je het zo zat wordt dat je ervan zelf de brui aan geeft.
Daarbij komt het volgende; dit alles op onze 50 jarige huwlijksreis. Via internet bij U een auto gehuurd, Vouchernummer EU7272855-1 FIREFLY reserveringsnummer 02ZBVL Betaald met mijn VISA card.Ik heb een auto gehuurd voor 3 weken in spanje. Vluchthaven Malaga prijs € 572,61 Hierin was alles inbegrepen, alle verzekeringen inclusief eigen risico alles afgekocht.Bij het ophalen van de auto ben ik mijn visa card vergeten. Ik kreeg de auto niet mee of moest € 5000,= neerleggen voor borg van eventuele aanrijdingen. Hoezo borg?? Dat is toch afgekocht.Aangezien ik daar op de luchthaven niet een twee drie 5000 euro uit mijn zak kon kloppen (terwijl in de voorwaarde staat dat € 400,00 moet zijn) zei ik : ik kom hier wel op terug.Met een taxi naar mijn verblijfplaats gegaan en contact opgenomen met mijn kinderen en gevraagd om mijn visa kaart mee te brengen met hun bezoek aan ons.Dit was dus een week later. Toen ik enkele dagen later firefly wilde bellen werd er niet op genomen en werd mij in het nederlands verteld dat dit nummer niet in gebruik was.Toen heb ik naar auto-europe gebeld om te vragen wat ik hier mee moest, kreeg de Hr * aan de telefoon en die vertelde mij dat dit contract 2 dagen later geannuleerd was ??Geannuleerd door wie ?? dat wist hij niet maar wel dat dit ergens in engeland was gebeurd en en dat ik geen recht meer had op restitutie.Dit alles komt mij zeer onbetrouwbaar over vandaar dat ik dit graag op een nette manier wil afwerken en niet met vage verhaaltjes. Waarom mocht ik pas na 8 mei 2014 in beroep gaan ??Is dan misschien de termijn verstreken ?? Kunt U mij vertellen wat hier werkelijk aan de hand is ?In afwachting van Uw antwoord verblijven wij met vriendelijke groeten. Ad Pluijm
Dit epistel heb ik naar auto-europe gestuurd. Dit alles is een post van € 1372,61 wat voor ons als AOWer toch een bom geld is. Nu weet ik echt niet wat ik hiermee aan moet, vandaar dat ik proffessionele hulp zoek.

Gewenste Oplossing:

Met een redelijke vergoeding

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Ryanair nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM