Klacht: Geen restitutie ticketkosten na ongeval

eddievanolst op 26 juli 2019 over Ryanair in de categorie Vliegmaatschappij

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Ryanair
Categorie Vliegmaatschappij
Status Open
Datum 26 juli 2019

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik heb via Expedia een vliegticket en hotel in Malaga gereserveerd.
Echter een week voordat wij van deze reis zouden gaan genieten heeft mijn vrouw een ongeval gehad waarbij ze haar bovenbeen brak. Als gevolg daarvan konden wij niet van deze reis gebruik maken. Meteen melding gemaakt bij Expedia en Ryanair. Echter wijst Ryanair de vraag om restitutie van de ticketkosten van de hand. Maar in hun algemene voorwaarden staat duidelijk dat bij een sterfgeval of ernstige ziekte dit wel zal gebeuren.

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als Ryanair alsnog over de brug komt met € 379,40 en dus de ticketkosten aan ons vergoed!

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Ryanair

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Ryanair nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM