Klacht: Geen contact

Roca13 op 14 juli 2020 over Ryanair in de categorie Vliegmaatschappij

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Ryanair
Categorie Vliegmaatschappij
Status Open
Datum 14 juli 2020

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Wij vliegen op 20 juli vanaf Düsseldorf Weeze naar alicante. Ik probeer contact te krijgen omdat we met een baby van 7 maanden gaan vliegen. Graag zou ik willen weten hoe het precies allemaal gaat ivm Corona. Wat als mijn dochter verkouden en aan het hoesten is? Zijn er testen daar die contant betaald moeten worden (horen we van andere)? Kunnen we in het vliegtuig wel lopen als ze begint te huilen? Gewoon even wat duidelijkheid. Als ik alleen zou vliegen zou ik het allemaal wel zien maar met een baby is het wel even anders.
Dagen al aan het bellen, uren in de wacht gestaan en ik hoor gewoon niks!! Slechte service dit! Snap dat ze druk zijn maar dit is echt waardeloos.

Gewenste Oplossing:

Antwoord! Iemand te spreken krijgen.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Ryanair

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Ryanair nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Roca13
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM