Klacht: Beheren boeking werkt niet

VLO Sevilla op 18 februari 2025 over Ryanair in de categorie Vliegmaatschappij

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Ryanair
Categorie Vliegmaatschappij
Status Nieuwe klacht
Datum 18 februari 2025

Een klant van Ryanair ervaart problemen met het beheren van zijn boeking, die niet aan zijn account wordt toegevoegd. Ondanks meerdere pogingen via de website en app, blijft het onmogelijk om de vlucht om te boeken. De klant voelt zich gefrustreerd door lange wachttijden aan de telefoon en het gebrek aan ondersteuning van de klantenservice.

Mijn Klacht:

Heel apart.. mn boeking wordt niet toegevoegd onder mn account. Log in met reserveringsnummer en email, dan zie ik hem verschijnen, maar hij wordt niet toegevoegd.
Lastig, want ik wil mn vlucht beheren en langer blijven, dus mn vlucht omboeken.
Maar dat kan dit niet, zowel niet op de website als in de app. Ik wil best geld uitgeven aan Ryan Air, maar blijkbaar mag dat niet. Dan bel je netjes, wacht je 50minuten en word je naar een AI live robot doorgestuurd, met 400 wachtenden voor je.
Als ik mn boeking aanklik, gebeurt er letterlijk niets.. alsof ik een spook ben, voelt niet fijn zo. Het frustreert me dat ik hier al 3 dgn mee bezig tijdens een ontspannende vakantie.. zo voelt t niet meer. Voel me niet serieus genomen door de callcenter medewerkers. Zij gaven zelfs aan dat ik geen passagier was? Hoe kan dat.. moest letterlijk alles voorkauwen, voordat men überhaupt zag in t systeem dat ik gewoon een ticket heb en wel degelijk passagier ben..zo sad dit alles.
Het belemmert mijn gehele onderneming, denk aan huurauto in Spanje Nederland, hotelboekingen e.d.
Krijg vast mn geld ook niet terug, want ja ik mag niets beheren! Heel gek toch als je goed geld betaalt en je niets kan beheren.. je eigen boeking??!!
Ik ga nooit meer met RyanAir, je wordt als een koosje behandeld.
Boek wel elders mn terugvlucht.
Zo jammer dit RyanAir… dit zullen ze ook wel nooit lezen, voel me een beetje belazerd door deze maatschappij met hun niet werkende app, callcenter en website.

Gewenste Oplossing:

Als ik zelf mijn vlucht mag beheren en mag omboeken. Zou heel fijn zijn en eigenlijk niet meer als normaal.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Er is een nieuwe brief gegenereerd voor de klacht over Ryanair
Download hier uw brief

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Ryanair

Reactie van de melder van de klacht VLO Sevilla

1 jaar geleden - Heel onpersoonlijk en niet bereid

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Ryanair nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door VLO Sevilla
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM