Klacht: Weet ik veel app

marloesxpaola op 20 februari 2016 over RTL 4 in de categorie Omroepen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf RTL 4
Categorie Omroepen
Status Open
Datum 20 februari 2016

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Tijdens de reclame na het derde blok vragen van “weet ik veel”, speelde de app zomaar verder. Ik had geen tijd om de vraag te lezen een paar keer heeft de app zelf een antwoord ingevoerd. Ik heb 4 vragen goed kunnen beantwoorden alleen de app gaf aan dat ik slechts 1 antwoord goed had!
Hierna gaf de app een error aan. Vervolgens kon ik na vraag 40 weer meespelen, alleen moest ik opnieuw beginnen. De app gaf op het laatst aan dat ik 42 vragen niet in had gevuld, dat vind ik best knap, vind u ook niet?!

Bijgevoegd: mijn beïnvloede resultaat na de 4e ronde waarbij ik volgens de app maar 1 vraag goed had.

Gewenste Oplossing:

Ik baal hier nog al van, gezien ik in de eerste tot en met de derde ronde steeds boven het gemiddelde heb gescoord. Ik schat met een kans van 99,9% in dat mijn eindcijfer hoger zou zijn dan een 6,0. Dit zou betekenen dat ik kans maakte op prijzen, en deze kans hebben jullie op deze manier van mij afgenomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over RTL 4

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over RTL 4 nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM