Klacht: Weet ik veel

Aggie4 op 10 oktober 2022 over RTL 4 in de categorie Omroepen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 9.0/10 ★★★★★
Bedrijf RTL 4
Categorie Omroepen
Status Nieuwe klacht
Datum 10 oktober 2022

Een gebruiker ervaart problemen met de RTL 4-app, die vastloopt na reclameblokken. Hierdoor mist de gebruiker belangrijke vragen in de quiz, wat al twee keer is voorgekomen op 3 en 9 oktober. De gebruiker hoopt op een snelle oplossing van het probleem.

Mijn Klacht:

Bij mij loopt de app ook steeds vast na de reclame. Ik moet hierdoor steeds het derde blok geheel overslaan en hetzelfde geldt voor de eerste 7 vragen van blok 5. Dit is me al twee keer overkomen, op 3 oktober en op 9 oktober. Ik moet dus steeds in totaal 17 vragen missen en dat is heel vervelend. Hopelijk kan RTL 4 dit probleem snel oplossen.

Gewenste Oplossing:

De app moet het gewoon goed doen, hij moet na de reclame automatisch verder gaan.

Beoordeling 9/10 star-5 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over RTL 4

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over RTL 4 nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Aggie4
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM