Klacht: Gebruik normaal Ned.taal.

Straattaal op 16 augustus 2016 over RTL 4 in de categorie Omroepen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 6.0/10 ★★★☆☆
Bedrijf RTL 4
Categorie Omroepen
Status Open
Datum 16 augustus 2016

Een kijker van het programma "Zoek sterren" op RTL 4 uit zijn onvrede over het taalgebruik van presentator Peter van der Vorst tijdens een gesprek met schaatser Mark Tuitert. De kijker vindt dat Peter zich met zijn straattaal niet professioneel gedraagt en merkt op dat Tuitert een veel beschaafder taalgebruik hanteert.

Mijn Klacht:

Programma van Peter v.d.Vorst zoekt sterren, op maandagavond 15-8-2016. In gesprek met Mark Tuitert, de schaatser.
Peter: “Je had toen wel een (vrouwelijk geslachtsdeel) jaar!”
Mark Tuitert: “Ja, ik had het toen erg moeilijk in die tijd.” Of woorden van die strekking. Figuurlijk gaf hij daarmee, wat betreft zijn taalgebruik, Peter een flinke draai om zijn oren. Wilde Peter de populaire jongen uithangen met zijn straattaal? Zou het kwartje vallen bij Peter?
Het taalgebruik van Mark was dan ook veel beschaafder en netter.

Gewenste Oplossing:

Wanneer er behoorlijk Nederlands wordt gesproken en niet bij elke negatieve benaming straattaal wordt gesproken.

Kennelijk bent u het met mij eens! Ik moest het betreffende woord veranderen.......

Beoordeling 6/10 star-3 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over RTL 4

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over RTL 4 nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM