Klacht: Te vroeg vertrek van stations

glenndejong op 03 april 2013 over RET in de categorie Vervoersbedrijven

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
RET is op de hoogte gebracht van deze klacht
Wacht op reactie
Bedrijf RET
Categorie Vervoersbedrijven
Status Nieuwe klacht
Datum 3 april 2013

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Vandaag, woensdag 3 april 2013, wilde ik om 9:07 de Erasmuslijn richting Slinge nemen. Ik zat om nog op de fiets toen ik hem al over het viaduct aan zag komen, toen ik op het perron aankwam hoorde ik de piepjes van de deuren al en deze sloten zich. Het is dat iemand zo aardig was om zijn voet tussen de deur te steken maar anders had ik hem om 9:05 gemist! Eenmaal zittend in de RR keek ik naar de tijd in het voertuig zelf en deze stond op 9:06. Toen waren we al aan het rijden en was de RR al vertrokken vanaf het station. Daarna stonden we 2 minuten te wachten voor de brug!! Waarschijnlijk op een sein ofzo, deze wachttijd had naar mijn mening ook op het perron plaats kunnen vinden. Stel dat ik had moeten overstappen
dan zouden dit soort voortijdig wegrij praktijken je net een aansluiting kunnen laten missen!! Ik heb dit al vaker gehad want ik woon zowat op loopafstand van het station en het blijft gewoon irritant als je denkt op tijd te zijn maar de RR is eerder. Het te vroeg zijn is nog niet eens zo’n probleem maar laat hem dan minimaal wachten met wegrijden tot de tijd die als officiële aankomsttijd geldt. Dit scheelt een hoop mensen 10 min wachttijd!

Gewenste Oplossing:

Altijd op het perron wachten tot de officiële vertrektijd!

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over RET

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar RET over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over RET nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM