Klacht: Om de twintig minuten

Harry d op 03 september 2014 over RET in de categorie Vervoersbedrijven

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
RET has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Bedrijf RET
Categorie Vervoersbedrijven
Status Nieuwe klacht
Datum 3 september 2014

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Tot mijn grote verbazing zie ik zojuist dat, na de hervatting van de normale dienstregeling na de vakantieperiode dat de metrolijn C van de akkers om de twintig miuten rijd. Dit was eerst 15 minuten en dat is al belachelijk lang. aangezien ik 8,50( 17 gulden!) kwijt ben voor mijn reis van tussenwater naar krimpen aan den ijssel, werkelijkwaar schandalig.

Harry Dacobs

Gewenste Oplossing:

Wanneer de prijzen van het openbaar vervoer weer voor iedereen toegankelijk worden en de reiziger waar krijgt voor zijn geld.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over RET

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar RET over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over RET nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM