Klacht: mARCONIE PLEIN EN TRAMS SERIE 2000

Ton.odijk@planet op 12 maart 2017 over RET in de categorie Vervoersbedrijven

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
RET is op de hoogte gebracht van deze klacht
Wacht op reactie
Bedrijf RET
Categorie Vervoersbedrijven
Status Nieuwe klacht
Datum 12 maart 2017

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Marconie plein Daar ik met kinderwagen achter in moet stappen vind ik het vreemd dat juist op het marconieplein bij de laatste deur geen perron is dit geld voor de tramlijnen 4 8 23 , en Uw personeel is ook niet erg behulpzaam om te helpen met de kinderwagens uit of in te plaatsen.

Serie 2000 tramstellen . Helaas zie ik steeds meer tramstellen uit deze serie waarbij het achter balkon een extra bank is gezet waardoor er maar twee kinderwagens kunnen staan Hierdoor heb ik al meerdere malen een tram moeten laten gaan wat mijn overstap tarief weer in de fout brengt,Personeel weert mij van de rolstoel plaats weg. Mag daar geen plaats nemen.

Gewenste Oplossing:

Marconie plein of personeel wat helpt met kinderwagens of bij alle perrons heuvels om alleen in uit te stappen met een kinderwagen

Tram stellen
niet verder verbouwen zodat er drie tot vier kinderwagens op het achter balkon kunnen Of personeel instrueren dat op de rolstoel plekken ook kinderwagens mogen staan

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over RET

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar RET over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over RET nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM