Klacht: Boete opgelegd door instappen van de lift zonder in te checken.

aasaleh op 14 augustus 2012 over RET in de categorie Vervoersbedrijven

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
RET is op de hoogte gebracht van deze klacht
Wacht op reactie

Mijn Klacht:

Op de dag van 07-07-2012 werd ik beboet voor het instappen van de lift die je naar het perron of kaartjesverkoop brengt bij Rotterdam CS. Ik heb nooit gebruik gemaakt van een lift of dergelijke en ik vroeg nog herhaald aan de “undercover” RET medewerkers of de lift het deed. Waarop zij reageerden “probeer maar” waarbij ik instap in de lift en vervolgens hard op vraag welke verdieping ik moet hebben voor kaartjesverkoop.

Een van de mannen komt vervolgens op mij af en zegt nu je toch bent ingestapt wil ik je even vertellen dat ik undercover ben, dat had ik dus al in eerste instantie door en ik vroeg aan hem ik ben nog niet eens ergens naartoe gegaan en vroeg aan de meneer welke verdieping ik moest hebben.

De meneer wou niet luisteren en begon mij om mijn identificatie te vragen die ik natuurlijk netjes aan hem gaf en de situatie probeerden uit te leggen, meneer zegt dat het een incheck punt was terwijl ik maar half in de lift stond.

Ik vind dit natuurlijk niet kunnen terwijl dit mijn intentie niet eens was.

Gewenste Oplossing:

Kwijtschelding van de boete en in de toekomst betere uitleg.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM