Klacht: Geen schoenen ontvangen wel betaald

Sarah Bou op 11 januari 2022 over Restocks in de categorie Internetshops - Schoenen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Restocks has resolved this complaint
Klacht opgelost op 27 februari 2022
Reactie van het bedrijf:

Beste Sarah, Allereerst onze welgemeende excuses voor de vertraging. Wij waarderen jouw feedback en nemen dit ook serieus op. We hebben op dit moment te maken met een enorme groei in ons bedrijf dat in combinatie met de corona periode...

Bedrijf Restocks
Status Opgelost
Datum 11 januari 2022

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik heb 2,5 weken geleden schoenen besteld bij Restock, helaas nog niks binnen er staat bij de status van de schoenen “aangekomen voor authenticatie” maar dat staat er al 2weken. Ik heb al een mail gestuurd, ook geen gehoor. Ik heb ze geprobeerd te contacteren via insta, maar ook dat lukte niet.

Gewenste Oplossing:

Ik wil mijn schoenen, anders mijn geld terug.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Restocks

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Restocks nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Restocks in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Restocks een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Restocks

Heeft op 27 februari 2022 om 18:37 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Sarah,

Allereerst onze welgemeende excuses voor de vertraging. Wij waarderen jouw feedback en nemen dit ook serieus op.

We hebben op dit moment te maken met een enorme groei in ons bedrijf dat in combinatie met de corona periode heeft veroorzaakt dat we tegen een achterstand zijn aangelopen in het verwerken van onze klantenservice tickets.

Wij zijn op de achtergrond bezig om onze klantenservice op te schalen zodat wij beter bereikbaar zijn en sneller op jullie verzoeken kunnen reageren.

We vragen hierbij om begrip en zullen er alles aan doen om zo snel mogelijk de service aan te bieden die jullie van ons gewend zijn.

Ik heb je order bekeken en je hebt inmiddels je schoenen binnen. Hopelijk is alles naar tevredenheid.

Directie Team Restocks

Alle klachten die gemeld zijn door Sarah Bou
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten