Klacht: reizigers in de kou

Tommy2008 op 06 december 2018 over starbazaar.nl in de categorie Internetshops - Speelgoed

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 6 december 2018

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Dinsdag stond ik op de lijn 40 richting hoensbroek te wachten om
naar mijn werk te gaan maar die kwam gewoon zonder reden niet opdagen?!
Vandaag sta ik aan diezelfde halte met nog heel wat mensen met mij,
te wachten op de lijn 40 richting Sittard, én ook die komt alweer niet opdagen, met de reden dat de chauffeur ziek is?!
Het kan toch zeker niet zo zijn dat gewoon een hele rit vervalt en er een boel mensen in de kou moeten blijven staan omdat er een chauffeur ziek is en de bus dus gewoon niet rijdt, dat zou dan betekenen dat al die ritten die die chauffeur zou rijden vandaag niet doorgaan dat is toch van de zotte we betalen toch genoeg om te mogen verwachten dat jullie nog wel iemand anders hebben die deze ritten kan overnemen?!

Gewenste Oplossing:

die moet u zelf aandragen toch?!

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over starbazaar.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over starbazaar.nl nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM