Klacht: contuiner buiten container voor de vuilnis eklektrice contoner met pasje

nnnnnnnnn op 25 mei 2017 over Reinigingsdienst RD4 in de categorie Schoonmaakbedrijven

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 25 mei 2017

Een inwoner heeft herhaaldelijk contact opgenomen met Reinigingsdienst RD4 over een volle elektrische buitencontainer die sinds maandag niet is geleegd. Ondanks beloften dat de container op maandag, dinsdag en woensdag zou worden geleegd, is dit niet gebeurd, wat leidt tot overlast in de wijk door afval dat naast de container wordt achtergelaten.

Mijn Klacht:

onz elektrice buiten contaner is sinds maandag vol heb gebeld al een paar keer mensen in onze wijk ook zouden maandag geleegd worden dinsdag is hij niet geweeest maandag ook niet en dan zou hij woendsdag eigenlijk ook komen dat zei die van van reingingsdiensrt met klein autotje en hij is niet gewweest van daag is het zondag dan wordt hij niet geleegd mensen in onze wijk zetten zakken al bij contaner neer dat gaat stinken zakken zijn vaak open en er ligt overal rotzooi langs de weg .

Gewenste Oplossing:

als er geen rotzooi meer in de buurt ligt als er wat vaker nageken wordt

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Reinigingsdienst RD4

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Reinigingsdienst RD4 nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM