Klacht: Onterecht betalen inchecken

887170 op 05 februari 2017 over Rayanair in de categorie Vliegmaatschappij

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Rayanair
Categorie Vliegmaatschappij
Status Open
Datum 5 februari 2017

Een klant heeft een klacht ingediend tegen Ryanair over onterecht betaalde incheckkosten. Tijdens een vlucht van Eindhoven naar Girona moest hij samen met zijn vrouw twee keer 90 euro betalen voor inchecken, en daarnaast ook nog extra kosten voor handbagage op de terugreis.

Mijn Klacht:

Ik heb gevlogen van Eindhoven naar gerona. Ik moest samen met vrouw 2 keer extra betalen voor inchecken. 2x 90. Euro. En ook nog eens Bin terugreis voor handbagage.

Gewenste Oplossing:

Als ik 235,- euro terug krijg. Anders nooit nooit meer. Mijn familie ook niet met Ryanair vliegen

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Rayanair

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Rayanair nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM