Klacht: slechte service Q8 Hardenberg

marleen87 op 02 mei 2014 over Q8 Tankstations in de categorie Benzinestations

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Benzinestations
Status Open
Datum 2 mei 2014

Een klant van Q8 in Hardenberg ervaart slechte service omdat zij om 5 voor 10 niet meer naar binnen mocht, terwijl de winkel volgens haar nog open had moeten zijn. De klant vraagt zich af of medewerkers goed leren klokkijken voordat ze worden aangenomen, en vindt het onvriendelijk dat de winkel al voor sluitingstijd dichtgaat.

Mijn Klacht:

geachte heer mevrouw,

wij staan om 5 voor 10 op vrijdag avond bij de Q8 in Hardenberg, maar de vriendelijke medewerkster laat ons NIET meer binnen omdat zij meent dat het 10 uur. misschien een optie om jullie medewerkers eerst te leren klokkijken voordat u ze aan neemt??? ik bergijp dat het noodzakelijk is dat de medewerkers een keer de zaak moeten sluiten en dat er na 10 geen mogelijkheden meer zijn om te tanken of tabak te halen, maar nog voor tienen de winkel al sluiten lijkt me niet echt klantvriendelijk.

groet marleen

Gewenste Oplossing:

leren klok kijken?

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Q8 Tankstations

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Q8 Tankstations nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM