Klacht: Niet terugbetalen PCR test

Rudyjest op 17 mei 2021 over Prijsvrij.nl in de categorie Online Reisbureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 25 mei 2021
Reactie van het bedrijf:

Beste Joke, Bedankt voor je bericht op Klacht.nl. We hebben je klacht via onze eigen klachtenafdeling in behandeling genomen zodat we hier dieper op kunnen inlezen. We betreuren het ten zeerste dat deze situatie zich voorgedaan heeft. We zullen bij...

Klanttevredenheid: 3.0/10 ★★☆☆☆
Categorie Online Reisbureaus
Status Opgelost
Datum 17 mei 2021

Een klant van Prijsvrij.nl diende een klacht in over het niet terugbetalen van kosten voor een PCR-test, die noodzakelijk was voor een reis naar Mallorca die uiteindelijk niet doorging. Ondanks het advies van Prijsvrij om de test te ondergaan, ontving de klant kort na de test een bericht dat de reis was geannuleerd. De klant eiste een terugbetaling van de testkosten, maar vond het onterecht dat deze kosten moesten worden gemaakt.

Mijn Klacht:

Wij zouden op 19-05-2021 op vakantie naar Mallorca gaan,op 15-5 hoorde we dat het waarschijnlijk door zou gaan en dat we een PCR test moesten laten doen,deze test moest 17-5 gebeuren (72 uur voor de reis)dus wij een afspraak daarvoor gemaakt..Omdat wij 17 mei nog niet gehoord hadden of het door zou gaan gebeld naar Prijsvrij of de reis nog doorging,maar dat konden ze nog niet zeggen(dit was 9 uur morgens) en om 10.30 uur moesten wij testen zij adviseerde ons om toch te gaan testen.11.15 uur waren we terug van het testen en toen had ik ineens een mailtje dat heel de reis niet doorging.
Nu heb ik gebeld dat ik het geld van de testen terug wil 2 x 69,95 en mijn andere schoonzus die moest 100 euro betalen.Ik vind het schandalig dat je dit moet betalen terwijl ze vast al wisten dat het niet doorging.
Prijsvrij weigert om dat terug te betalen,terwijl ze dat anderhalf uur eerder ook vast al wisten dat de reis niet doorging,dan hadden we die testen ook niet hoeven te doen,

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als ik het geld van de testen terug krijg of in ieder geval een groot gedeelte.

Beoordeling 3/10 star-2 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Prijsvrij.nl in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Prijsvrij.nl een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Prijsvrij.nl

Heeft op 25 mei 2021 om 10:22 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Joke,
Bedankt voor je bericht op Klacht.nl.
We hebben je klacht via onze eigen klachtenafdeling in behandeling genomen zodat we hier dieper op kunnen inlezen. We betreuren het ten zeerste dat deze situatie zich voorgedaan heeft.

We zullen bij deze enkel nog contact met je opnemen via de e-mail. We verzoeken je ook om het contact via daar te laten verlopen zodat we alle communicatie bij elkaar kunnen houden.

Met vriendelijke groet,
Prijsvrij Vakanties

Rudyjest

Heeft op 11 juni 2021 om 08:55 geantwoord

Beoordeling 3/10 star-2 (10)

Het is nog niet opgelost,je krijgt verder helemaal geen reactie van prijsvrij

Alle klachten die gemeld zijn door Rudyjest
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM