Mijn Klacht:
Vandaag ( 9 septeber 2014 ) gebeld door medewerkster Carolien de Vries van Pretium.
Zij voerde duidelijk het gesprek aan hand van een opgesteld schema van standaard vragen. ik beantwoordde nu haar vragen met ‘hmm’ of op vragen als ‘belt u veel of weinig’ antwoordde ik ‘gewoon’. Het maakt niet uit wat je antwoord… want het is altijd.. “ja, daarom mag ik u een aanbod doen’. Daarna wordt er gedaan of er gegevens worden gecheckt, maar dat is dan om een contract op te sturen. Zgn. geheel vrijblijvend… maar dat klopt niet, want je moet iets doen om er niet aan vast te zitten i.p.v. dat je iets moet doen om het aan te gaan.
Ik weet dit omdat een paar maanden geleden mijn bejaarde moeder zo’n brief van jullie ontving en zij daar helemaal overstuur van was. Zij wilde het niet! Gelukkig waren wij nog net op tijd met reageren en hebben gelijk gebeld. Mijn afmelding kon niet, want mijn moeder had er zgn. mee ingestemd, dus mijn moeder moest het doorgeven. Ik belde vanuit haar appartement dus gaf de telefoon aan mijn moeder. Mijn moeder verwoordde toen hetgeen ik ook al zei en toen was de smoes dat het niet telefonisch opgezegd kon worden (vreemd, want het contract kan blijkbaar wel telefonisch worden aangegaan). Dezelfde avond nog een aangetekende brief en een fax verstuurd. Maar er worden dus allerlei dremples opgegooid om er niet aan vast te zitten.
Vandaar dat ik Carolien de Vries haar verhaal liet doen, omdat ik benieuwd was of de werkwijze nog steeds zo is. Ja dus! Ik sprak haar hierop aan en toen wilde ze het gesprek zo snel mogelijk afronden.
Daarop werd ik boos: gaf aan dat erg onbeschofd te vinden. Ze verwees mij naar het bel-mij-niet-register. Ik vind het helemaal niet erg als mensen/organisaties mij bellen, dus wil mij helemaal niet registreren bij bel-mij-niet-register… ik wil gewoon dat wij niet meer gebeld worden door Pretium. Opnieuw verwijst ze dan naar het bel-mij-niet-register. Ik zeg dat zij niet luistert. Er ontstaat een discussie op de achtergrond… iemand adviseert op te hangen (niet erg professioneel!) en een ander adviseert niet op te hangen. De verbinding wordt verbroken.
Chapeau…. Pretium is nog steeds goed bezig, maar niet heus.
Vorige keer heb ik mijn negatieve ervaring op mijn Facebook-pagina gezet en er kwamen veel reacties op / veel gedeelde ervaringen.
Gewenste Oplossing:
Mensen eens beter opleiden hoe een telefoongesprek te voeren.
Het geven van standaard-vragenlijsten/-vragenschema is niet de oplossing.
Sowieso mensen verbieden om de hoorn er op te gooien / de verbinding te verbreken als het gesprek niet loopt zoals gehoopt / verwacht.
Medewerkers zoals Maartje Gaasman en Carolien de Vries eens aangespreken op hun slechte gesprekstechnieken; dan zijn ze heel misschien bereid om zich een volgende keer anders op te stellen.
Sowieso onderhand eens ophouden met het toesturen van contracten waar mensen op moeten reageren om er niet aan vast te zitten!
Zorg er voor dat jullie van Pretium zelf eens bijhouden wie niet meer gebeld wil worden. Mijn moeder is naderhand ook nog eens door jullie gebeld en vertelde dat ze gelijk heel boos werd. Heel goed!
Het zou het werkplezier van jullie medewerkers mogelijk verhogen.
Ik zie dat de volgende stap het invullen van mijn persoonlijke gegevens is.... ik mag toch hopen dat daar geen misbruik van wordt gemaakt!

