Klacht: Naar huis gestuurd

[email protected] op 09 september 2022 over Praxis in de categorie Bouwmarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Praxis
Categorie Bouwmarkten
Status Nieuwe klacht
Datum 9 september 2022

Een klant van Praxis Arnhem Zuid ervaart frustratie na een miscommunicatie over de beschikbaarheid van een haardhout hok. Ondanks dat de medewerker aangaf dat het product niet op voorraad was, bleek er uiteindelijk wel een hok beschikbaar te zijn. De klant ontving excuses, maar voelde dat de situatie veel tijd en moeite heeft gekost.

Mijn Klacht:

Hallo,
Afgelopen woensdag wilden wij het haardhout hok gaan halen uit de folder.
Toen we het hok in Praxis Arnhem zuid wilden halen en vroegen waar we dat konden vinden werd ons verteld dat deze alleen in grote Praxis te vinden waren die ook tuinafdeling hebben.
Wij naar huis en maar gekeken online waar we deze konden bestellen om af te halen. Wat blijkt online dat Praxis Arnhem zuid 4of 5 stuks in voorraad hebben. Deze besteld on line om savonds af te halen.
Dezelfde medewerker als Smiddags gaf aan dat het er echt niet was.
Mijn man zei. Volgens online wel.
Nou zei die medewerker “dat klopt vaak niet”. Dus het is er niet. Net voordat mijn man maar weer naar huis wilde gaan komt er een jongen aan met het karretje met het hout hok erop.
Kreeg wel excuses maar het kostte ons veel tijd. En dan ook nog kosten van benzine en ergernis. Wij wonen niet in Arnhem en moeten toch ca 13 km rijden naar dichtstbijzijnde Praxis.
Wij willen U deze ervaring toch laten weten.
Vriendelijke groet
Albert en Astrid den Hartog
Prinsenhof 7
6666CA Heteren
0647550319

Gewenste Oplossing:

Wij willen gewoon als we komen niet afgescheept worden van het is hier niet. Niet voor niets naar een filiaal rijden als het later blijkt dat het artikel er gewoon is en dan behandeld worden alsof je dom bent.
En wij zouden het prettig vinden om hier een antwoord te krijgen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Praxis

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Praxis nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door [email protected]
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM