Klacht: Gazebo Brize park paviljoen prijs

Vormer op 12 juni 2019 over Praxis in de categorie Bouwmarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Praxis
Categorie Bouwmarkten
Status Open
Datum 12 juni 2019

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Geachte heermevrouw,

Ik heb op 16-04-2019 een Central Park Paviljoen Brize gekocht voor €209,– tot mijn verbazing staat hij nu in de folder voor €165,– ik dacht snel kopen anders grijp ik mis. Dacht dat dit soort artikelen pas eind van de zomer afgeprijsd zouden worden. Ik vind de tijdsverschil met aankoop tot nu erg kort!
Ook nog €40,00 bezorgkosten moeten betalen, gelukkig terug gekregen ivm met een 20% korting. Ik vind het echt heel erg deze daling qua prijs!
Ik ben ook niet te vreden met de paviljoen, klein buitje regen en hij slaat meteen door, al 3 bussen impregneerspray gebruikt. Mijn vorige paviljoen was waterdicht heerlijk altijd buiten zitten. Zoveel geld betaald voor een heel zwak frame, met allemaal touwen moeten vastbinden aan mijn tuinhuis en kan ook niet tegen een beetje regen,
Hopelijk komen jullie mij te gemoeten met alsnog deze korting.

Met vriendelijke groeten,
Monique Sanders
0615037974
Factuurnr.117632535
Factuurdatum 16-04-19
Bestelnr. 5401817415

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als ik alsnog de korting krijg!
Vindt het namelijk niet kunnen om binnen 5 weken zo een paviljoen af te prijzen, ik denk zelf door te veel klachten. Hij is prachtig maar voldoet niet aan mijn wensen om heerlijk buiten als de zon schijnt of regent te zitten.
Is de afprijzing maanden later, snap ik het, maar een paar weekjes.
Ik hoor graag van jullie.

Vriendelijke groeten,
Monique Sanders
0615037974

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Praxis

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Praxis nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM