Klacht: niet betaalde rekening

[email protected] op 05 mei 2018 over Politie in de categorie Overheid

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Politie
Categorie Overheid
Status Nieuwe klacht
Datum 5 mei 2018

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

er

komt in de vroege ochtend 8.30 de politie aan de deur zeer dwangmatig
ik schrik om de reden dat mijn man al 2 keer een hartstilstand heeft gehad op zijn werk en dit ook zo werd werd verteld ik vraag in paniek wat er aan de hand is u heeft een proses niet betaald .ukunt het nu betalen of we gaan naar een pin automaat nog erger meteen betalen kan ook zo niet kan hij ook nog beslag hebben op onze auto.hij maakt me zo kwaad dat ik niet meer voor reden vast baar ben.
gaf me niet de tijd om het na te kijken,ik bleef voltehouden dat dit niet
niet kon en heb meteen het cjib gebeld het was een fout van hun
dus als ik van meneer van aarle geen geen exuus krijg ga ik hier mee verder maar meneer van aarle zal daar geen zin hebben, maar ik ga hier wel mee verder

Gewenste Oplossing:

nooit

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Politie

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Politie nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM