Klacht: discriminerend en partijdig handelen.

polonus op 05 januari 2017 over Politie in de categorie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Politie
Status Nieuwe klacht
Datum 5 januari 2017

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Tot twee keer toe ben ik na de geboorte van mijn beide kleindochters zeer vernederend verhoord door vrienden van de schoonfamilie van mijn zoon op bureau Amstelland in Amsterdam. Tevens heeft een agente mevr. M. van Doorn mij herhaaldelijk intimiderend lastig gevallen. Inmiddels heb ik bewijsmateriaal van de vriendschappelijke relatie van M. van Doorn en mevr. Diks Hoffmeister die aangifte van stalking heeft gedaan tegen mij.
Dit om het feit dat ik het durfde haar een mail te sturen ter felicitatie met de geboorte van onze kleindochters Anne Pol en Julia Pol. Omdat ik evenzo goed oma ben van deze kinderen vind ik niet dat zij het recht heeft mij zo te discrimineren, haat te zaaien door leugens te verspreiden en mijn zoon tegen mij op te zetten. Bovendien gebruikt ze haar geld en macht ( agente M. van Doorn is een zakenrelatie zo zei ze mij) om mij en mijn werk kapot te maken. .

Een agent, Dhr S. Engels heeft

Gewenste Oplossing:

Dat de klachten die ik heb gestuurd bij de politie in behandeling worden genomen. Dat mijn gelijkwaardigheid wordt erkent en de jarenlange ellende op een rechtvaardige manier wordt gecompenseerd.

Dat mijn veroordeling wegens stalking 13/684180-15 door de rechtbank Amsterdam-Zuid wordt vernietigd wegens ontoelaatbaar discriminerend en partijdig handelen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Politie

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Politie nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM