Klacht: Plots grove bejegening, moest maar stoppen halverwege pakket.

MarthaK op 13 oktober 2025 over Rijschool Adam Heerenveen in de categorie Rijscholen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Rijscholen
Status Open
Datum 13 oktober 2025

Een leerling van Rijschool Adam in Heerenveen ervaart een negatieve verandering in de begeleiding tijdens het rijlespakket voor bijzondere vaardigheden. De instructeur zou tijdens de lessen vaak op zijn telefoon kijken en gaf onvoldoende aanwijzingen. Een week voor het examen werd de leerling op een andere motor gezet en kreeg te maken met een grove bejegening van de instructeur, wat leidde tot verbijstering.

Mijn Klacht:

Ik heb een pakket bijzondere vaardigheden met examen afgenomen bij deze rijschool.
Aanvankelijk ging het wel goed. Wel was de instructeur tijdens de oefeningen vooral op zijn telefoon aan het kijken en niet naar mij kijken om me aanwijzingen te geven wat ik wel vervelend vond (want je betaald er nogal voor?). Dit tegen hem zeggen werd niet in dank afgenomen.

Een week voor het examen had ik nog niet eens alle oefeningen gehad, maar werd wel op een ander merk/type motor gezet waar ik niet direct goed overweg kon.

Waarom dit gedaan werd weet ik niet, maar plots vroeg de instructeur op vrij grove wijze afgeblaft waarom ik eigenlijk motor wilde rijden en waarom ik niet ging stoppen? (Terwijl het gros van de oefeningen die ik heb gehad gewoon beheerste?)

Verbouwereerd ging ik naar huis en besloot dat het geen zin heeft om tegen een dood paard te schoppen en ik geen contact meer wilde met deze instructeur.
Ik belde de rijschool voor overleg over deze bizarre gebeurtenis. Gezien ik een pakket had afgenomen zou ik graag een deel van het geld terug willen.

De rijschool zou me terugbellen.
Dit is niet gebeurd.
Ik heb zelf een aantal maal gebeld.
Er wordt niet opgenomen.
Noch wordt er op email gereageerd.

Wel staat mijn examen nog gepland?

Gewenste Oplossing:

Als ik -tenminste een deel- van het pakket krijg gerestitueerd.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 maanden geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Rijschool Adam Heerenveen

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 maanden geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Rijschool Adam Heerenveen nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door MarthaK
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM