Klacht: Eten? Zelfs geen varkensvreten

skihut op 08 maart 2022 over Pizza Planet in de categorie Fastfood ketens

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Fastfood ketens
Status Open
Datum 8 maart 2022

Een klant heeft een klacht ingediend over de bestelling bij Pizza Planet in Breda. De klant kon bij de durum döner geen optie selecteren voor geen saus, waardoor er automatisch knoflooksaus werd toegevoegd, ondanks dat dit niet op de bestelbon vermeld stond. Daarnaast was de kapsalon van slechte kwaliteit, met te veel saus en koude, klamme friet. Bij het melden van deze problemen ontving de klant geen oplossing, maar werd er aangegeven dat de procedures correct waren gevolgd.

Mijn Klacht:

Eten besteld bij Pizza Planet Breda. Op de site van hun kun je bij de durum doner kun je niet kiezen voor geen saus. Alleen voor knoflooksaus etc…. Als je dan geen keuze maakt doen hun er alsnog knoflooksaus in. Op de bestelbon staat er niets bij over saus, terwijl bij de andere producten. Wel de sauzen vermeld staan….

Ook met kapsalons was het ellende. Dit was meer kapsalonsoep…. Alles dreef in de saus, de friet was klam en het was koud.

Als je dan meldt dat het niet in orde is krijg je als opmerking dat je bij de doner durum een opmerking moet plaatsen dat je geen saus wilt en dat ze de kapsalons zo voor 1000den mensen maken. Hun hebben geen fouten gemaakt en willen het ook niet oplossen….

Gewenste Oplossing:

Dat ik mijn geld terug krijg en dat die tent gesloten word.....

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Pizza Planet nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door skihut
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM