Klacht: slechte service

psmits op 23 februari 2015 over Piet Klerkx in de categorie Meubelwinkels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Piet Klerkx is working on this complaint
🔄 In behandeling
Categorie Meubelwinkels
Status In behandeling
Datum 23 februari 2015

Een klant heeft een Natuzzi bank aangeschaft bij Piet Klerkx, die in het eerste jaar meerdere defecten vertoonde. Ondanks herhaalde klachten over de slechte kwaliteit, geeft het bedrijf aan dat er momenteel niets stuk is en biedt geen oplossing. De klant is ontevreden over de service en de communicatie, en maakt zich zorgen over toekomstige mankementen nu het tweede jaar van garantie is ingegaan.

Mijn Klacht:

Ik heb een Natuzzi bank gekocht bij Piet Klerkx en die is in het eerste jaar herhaaldelijk stuk gegaan. De kwaliteit van de bank is gewoon slecht, zeker gezien de prijs, en ik heb gevraagd hoe ze dit op gaan lossen. Ze geven aan dat er nu niks stuk is dus dat ze niks kunnen doen. In het eerste jaar worden mankementen volledig vergoed maar in het tweede jaar nog maar voor 2/3. Dit terwijl de bank vanaf het begin mankementen vertoond en nooit goed is geweest. Dat tweede jaar is nu ingegaan en het zal niet lang duren voordat er weer iets stuk gaat. Ik wil hier niet op wachten en ik wil gewoon waar voor mijn geld. Mijn mails werden in het begin goed beantwoord maar inmiddels amper en zo kort mogelijk.

Gewenste Oplossing:

Als ik een goede bank heb die het geld waard is wat ik ervoor betaald heb

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Piet Klerkx over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Piet Klerkx in behandeling genomen

Reactie van de melder van de klacht

11 jaren geleden - Ze hebben gebeld en willen wederom een monteur sturen. Die is in januari nog geweest en heeft voornamelijk koffie gedronken. Hij heeft de bank niet eens aangeraakt laat staan beoordeeld maar was het wel eens met het feit dat de kwaliteit gewoon onder de maat is. Daarna niks meer van gehoord terwijl de monteur vertelde dat ze binnen 10 dagen iets zouden laten weten. Ik ben benieuwd wat ze nu willen dat hij komt doen.

Reactie van de melder van de klacht

11 jaren geleden - Monteur is op vrijdag 20 maart geweest. Hij was het eens met mijn klachten en we hebben alles wederom goed op papier gezet. Helaas nog steeds geen reactie vanuit Piet Klerkx ontvangen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM