Klacht: Ontkalker in plastic flacon van 250 ml

Ontkalker op 06 maart 2020 over Philips in de categorie Electronica Merken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
🔄 In behandeling
Bedrijf Philips
Categorie Electronica Merken
Status In behandeling
Datum 6 maart 2020

Een consument heeft problemen ondervonden met de vloeibare ontkalker van 250 ml van SenseoPhilips, die resulteert in troebel water bij het gebruik van de koffiemachine. Na eerdere positieve ervaringen met poedervormige ontkalker, is de klant teleurgesteld en heeft besloten een nieuwe Senseo koffiezetter aan te schaffen vanwege het gebrek aan vertrouwen in het product.

Mijn Klacht:

Geachte dames en heren,

Bij deze will ik u het onderstaande mededelen.
Ik heb al vier Senseo koffiemachines gehad.De laatste heb ik gekocht midden 2018.Ik heb bij het ontlalken altijd de poedervorm van SenseoPhilips gebruikt,deze zitten in een kartonnen doosje met vier zakjes er in.Was altijd probleemloos.Maar nu heb ik een vloeibare ontkalker die in een plastic flaconflesje zit van 250 ml.gebruikt.Deze ook van SenseoPhilips.Ik zal deze nooit,maar dan ook nooit meer gebruiken.Het water komt er nu heel troebel uit,bij gebruik zonder pads natuurlijk.Ik dacht dat gaat wel over,Maar helaas is dit niet zo.Ik heb me een nieuwe Senseo koffie machine gekocht,want hier heb ik geen goed gevoel bij.

Gewenste Oplossing:

Een lekker kopje koffie te drinken,en niet het Idee hebben een of andere Chemikalie naar binnen te werken.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Philips

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Philips nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Philips in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door Ontkalker
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM