Klacht: Kapotte tv

minos 2015 op 24 februari 2023 over Philips in de categorie Electronica Merken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Philips
Categorie Electronica Merken
Status Open
Datum 24 februari 2023

Een klant heeft drie jaar geleden een Philips-tv aangeschaft, die na twee jaar en één maand defect raakte. Na een reparatie van 175 euro, is de tv nu opnieuw kapot en worden de reparatiekosten geschat op 275 euro, wat voor de klant, die in een uitkering zit, een grote financiële last vormt. De klant vindt deze kosten onterecht en schandalig.

Mijn Klacht:

Ik heb 3 jaar geleden een tv gekocht van Phillips en na 2 jaar en 1 mnd stopte de lampen ermee.
Heb hem toen laten repareren voor 175 euro. De tv koste mij 800. Daar ik door mijn ziekte in een uitkering zit is dit een enorm bedrag nu een jaar later weer stuk nu worden de kosten 275 euro.
Dit is toch schandalig deze kosten.
Kan niet een andere tv kopen daar heb ik geen financiën voor

Gewenste Oplossing:

Een regeling waarbij burgers worden gecompenseerd als het toestel nog niet zo oud is en direct na de garantie. ( zeker voor burgers met minder inkomen.)

Alle klachten die gemeld zijn door minos 2015
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM