Klacht: Steentjes los van shirt

Ria polane op 23 mei 2018 over Philipp Plein in de categorie Internetshops - Kleding

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Status Open
Datum 23 mei 2018

Een moeder uit haar onvrede over een shirt met steentjes dat haar zoon heeft gekocht bij Philipp Plein. Na handwas vielen de steentjes eraf, maar het bedrijf beweert dat het shirt in de wasmachine is gewassen, wat niet waar is. De moeder vindt het onacceptabel dat een duur shirt van slechte kwaliteit is en is teleurgesteld in de klantenservice.

Mijn Klacht:

Mijn zoon heeft bij jullie een shirt gekocht met steentjes.
Ik zijn moeder heb het shirt met de hand gewassen en door het uitspoelen vlogen de steentjes eraf. Mijn zoon heeft het shirt teruggestuurd naar jullie maar jullie doen er niets mee, jullie zeggen dat we het in de wasmachine hebben gedaan wat ECHT niet waar is. Ik heb zelf een shirt van rond de 40 euro met steentjes die ik al zeker 50 keer in de wasmachine heb gedaan en waar nog niet 1 steentje af is, dus wil ik zeggen voor zo een abnormaal duur shirt wat ik met de hand heb gewassen en waar de steentjes af vallen is toch niet normaal? Mijn zoon is een goede klant van jullie dus ik vindt dit een zeer kwalijke zaak!
We zijn heel erg teleurgesteld in jullie!
Een hele boze moeder!

Gewenste Oplossing:

Een nieuw shirt zou wel service zijn en goede reclame!

Beoordeling 1/10 star-1 (10)
Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten