Klacht: Ik ben teleurgesteld in het kopen van mijn auto

faba86ko op 17 februari 2014 over Peugeot in de categorie Automerken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Peugeot
Categorie Automerken
Status Open
Datum 17 februari 2014

Een klant heeft teleurstelling geuit over de aankoop van een Peugeot Picasso C3, die hij vier weken geleden tijdens de dealdagen heeft gekocht. Hij ontdekte dat de auto al meerdere eigenaren had en afkomstig was uit verschillende landen, wat hem verraste. Daarnaast heeft hij problemen met de winterbanden en het ontbreken van onderhoud, wat leidt tot extra kosten waar hij niet op had gerekend.

Mijn Klacht:

Een week of vier geleden heb ik in de Peugeot garage een Picasso c3 gekocht met de dealdagen , Je maakt een prijs afspraak en dat zit, Ik raad dit niemand aan wand je kunt dan niet meer handelen met de verkoper..Wat schept mijn verbazing na het surfen op internet dat deze auto is ingevoerd deze komt van Spanje en daarna Duitsland en nog meer landen. De auto is 2 jaar oud en ik ben de 6e of 7e eigenaar dit moet toch niet kunnen. Nu ik trots was op mijn wagentje zij iemand deze week, er liggen winterbanden op die hadden ze zo niet af mogen leveren. Dus ze zetten mijn gruwelijk op onkosten waar ik niet op gerekend heb. 4 nieuwe banden moeten erop Een beurt moet hij hebben dus ook niet gebeurd enz,enz. Volgens mijn gevoel ben ik niet eerlijk behandeld terwijl dit mijn 6e auto is die ik bij peugeot gekocht heb en waarschijnelijk de laatste. ik vind dit geen service. Ze hadden mij dit eerlijk moeten zeggen. Maar ze kunnen het nog goed maken om mijn tegenmoet te komen.

Gewenste Oplossing:

Ik ben pas tevreden als Peugeot mij tegemoet komt met banden en een beurt asan de auto daar ik niet weet wat er in het verleden mee is gebeurd. Ik heb genoeg voor de auto betaald en voor de inruil weinig ontvangen. Dus Peugeot zet hem op. B.V. D.

Reactie van de melder van de klacht

12 jaren geleden - Ik ben vandaag bij de peugeot garage geweest en ze willen de auto alleen maar een onderhoudsbeurt geven de afspraak staat vast op volgende week dinsdag. Maar de banden gaat waarschijnelijk niet door.

Reactie van de melder van de klacht

12 jaren geleden - Dat peugeot zich laat kennen door 4 autobandjes is voor mij ondenkbaar voor mijn gevoel hadden ze die auto niet goed geinspekteerd anders hadden ze gezien dat er winterbanden oplagen ( ik heb het ook niet gezien) en deze slijten hard en vlug boven de 7 graden toch nog maar even afwachten misschien dat ze nog bedenken. Ze hadden mij dit moeten zeggen.

Reactie van de melder van de klacht

12 jaren geleden - Ik heb peugeot nog een email gestuurd over mijn banden maar er word niet op gereageerd Jammer.wel hebben ze de auto een onderhouds beurt gegeven daarvoor mijn hartelijke dank Peugeeot

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM