Klacht: valt uit elkaar

Rene Harpe op 11 december 2014 over Peijnenburg in de categorie Voedingsmiddelen en dranken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 12 december 2014
Reactie van het bedrijf:

Op 12-12-2014 is door de Consumentenservice van Peijnenburg rechtstreeks contact opgenomen met deze consument. Productgegevens zijn opgevraagd zodat Kwaliteitsdienst deze klacht kan onderzoeken. Consument zal schriftlijk worden geïnformeerd over bevindingen van de Kwaliteitsdienst.

Status Opgelost
Datum 11 december 2014

Een consument heeft een klacht ingediend over de peperkoek met noten van Peijnenburg, die tijdens het eten uit elkaar viel en niet meer herkenbaar was. De klant heeft besloten de klacht direct aan het bedrijf te melden in plaats van terug te gaan naar de winkel, en hoopt dat de volgende koek beter zal zijn. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Beste mensen van Peijnenburg

Bijdeze wil ik een klacht doorgeven betreffende de peperkoek met noten
ik was nog niet op de helft en de koek brokkelt in stukken, ik herkende de koek niet meer.
Gewoon doorsnijden en met stukjes en beetjes smeren en goed dooreten.
Nu ben ik er doorheen, er ligt er nog 1 in de kast en hoop dat die wat beter is.
Ik vond het niet de moeite om ermee naar de winkel tegaan, daarom is het beter naar u doortegeven.

Gewenste Oplossing:

Een jaar lang diverse peperkoek (grapje)
Kijk maar hoe jullie het oplossen

Met vriendelijke groeten,

Rene Harpe

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Peijnenburg in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Peijnenburg een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Peijnenburg

Heeft op 12 december 2014 om 15:05 geantwoord

Geboden Oplossing:

Op 12-12-2014 is door de Consumentenservice van Peijnenburg rechtstreeks contact opgenomen met deze consument. Productgegevens zijn opgevraagd zodat Kwaliteitsdienst deze klacht kan onderzoeken. Consument zal schriftlijk worden geïnformeerd over bevindingen van de Kwaliteitsdienst.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM