Klacht: cremes niet besteld en retour gezonden, blijf facturen ontvangen en inmiddels brief incassobureau

Stop oplichters nu op 04 september 2012 over Paris Pure in de categorie Verzorgingsprodukten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Paris Pure
Status Open
Datum 4 september 2012

Een consument heeft een proefverpakking van Paris Pure ontvangen en kon niet inloggen op de website om verdere verzendingen te annuleren. Na herhaaldelijk bellen zonder gehoor, ontving hij een dure vervolgzending die hij niet wilde en heeft deze retour gestuurd. Ondanks het retourneren blijft hij facturen ontvangen en is er een incassobureau ingeschakeld, wat hij als oplichting beschouwt.

Mijn Klacht:

Ik heb een proefverpakking Paris Pure ontvangen en wilde op de site van Paris Pure inloggen om verdere verzending van vervolgpakketten te annuleren. Het bleek niet mogelijk om in te loggen, wel een duur telefoonnummer kon je bellen. Bij het bellen kreeg je een bandje, 2x 10 minuten aan de lijn gewacht en toen opgehangen in verband met geen gehoor. Ik kreeg vervolgverpakking opgestuurd van de creme voor een torenhoog bedrag, wilde deze verpakking niet. Er stond geen afzenders adres op de zending, echter toch weten te achterhalen via de Kamer van Koophandel. Heb alles retour gestuurd naar privé-adres van degene op wiens naam Paris Pure staat (heb verzendbewijs). Nu blijven er rekeningen komen en incassobureau is ingeschakeld. Dit zijn oplichters. Ik heb inmiddels meerdere brieven geschreven en laten weten dat ik de produkten heb geretourneerd. Het incassobureau is overigens Alektum. Ik heb gezegd dat ik aangifte ga doen bij de politie, maar ook dit weerhoudt dit bedrijf er niet van om rekeningen te blijven sturen. Overigens is mij duidelijk dat ik niet de enige ben die hier tegen aan loopt bij dit bedrijf. Via fora op internet zijn meer mensen opgelicht.

Gewenste Oplossing:

Ik betaal niets voor de produkten die ik heb geretourneerd. De proeftube heb ik wel betaald, maar het produkt beviel niet, dit heb ik ook vermeld bij de retourzending. Overigens zijn er na de retourzending geen nieuwe zendingen meer binnen gekomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM