Klacht: laptop zoek na het aanbieden voor reparaties

trein1948 op 26 april 2013 over Paradigit in de categorie Computerwinkels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Paradigit heeft deze klacht opgelost
Klacht opgelost op 1 mei 2013
Reactie van het bedrijf:

De HP is 2 maal onderzocht door het reparatie centrum van de fabrikant, hierbij is tot 2 maal geen klacht aan de disc drive geconstateerd. De Notebook is op 26 april uit reparatie gekomen zodat deze via het hoofdkantoor naar...

Bedrijf Paradigit
Categorie Computerwinkels
Status Opgelost
Datum 26 april 2013

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

In januari 2013 een laptop HP Pavilion G7-22 gekocht plus een verzekering van rond de 70 euro.
Meteen problemen met het aan het internet gaan en de CD speler geeft een zeer vervormd geluid met audio cd’s en laadde bijvoorbeeld de Panda Internet Security niet juist in. Na ongeveer drie weken de laptop voor deze problemen afgeleverd bij Paradigit in Utrecht.
De eerste reparatie duurde vier weken. In het weekend geconstateerd dat de problemen met het internet en met het inladen van de Panda Secutity waren opgelost.
Maar het afspelen van de audio’s cd was nog steeds niet juist, dus maandag 18 maart 2013 weer naar Paradigit terug gebracht. Op 10 april 2013 kreeg ik een factuur van 67,39 euro, omdat er bij het onderzoek geen technisch defect is geconstateerd. In de periode van bijna 7 weken heb ik diverse keren telefonisch contact met Paradigit gehad
Vandaag 26 april 2013 is de Laptop bij Paradigit ZOEK.

Gewenste Oplossing:

Geld terug!

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Paradigit over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb Paradigit een herinnering gestuurd dat deze klacht nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Paradigit in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Paradigit een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Paradigit

Heeft op 01 mei 2013 om 14:21 geantwoord

Geboden Oplossing:

De HP is 2 maal onderzocht door het reparatie centrum van de fabrikant, hierbij is tot 2 maal geen klacht aan de disc drive geconstateerd.

De Notebook is op 26 april uit reparatie gekomen zodat deze via het hoofdkantoor naar het filiaal kan worden getransporteerd. Zodra deze klaarligt in het filiaal wordt er een afhaal bericht verzonden. Dit is nog niet gebeurd, ook is er nooit gecommuniceerd dat de notebook "kwijt" was, tijdens het hele proces was duidelijk waar het apparaat zich bevond.
Zodra deze in het filiaal is aangekomen zal u alsnog een afhaal bericht ontvangen.

Met vriendelijke groet,
Paradigit Webcare

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM