Klacht: Geen Cashback retour

Spikey2010 op 27 september 2012 over Panasonic in de categorie Electronica Merken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Panasonic
Categorie Electronica Merken
Status Open
Datum 27 september 2012

Een klant van Panasonic heeft herhaaldelijk contact opgenomen over een verwachte cashback van €50,- voor een videocamera, maar heeft deze nog steeds niet ontvangen. Na te horen te hebben gekregen dat het bedrag al zou zijn overgemaakt, blijft de klant zonder bewijs van betaling en is gefrustreerd over het gebrek aan respons van het bedrijf. De klant overweegt nu om de situatie openbaar te maken.

Mijn Klacht:

Na verschillende email te hebben gestuurd en een aantal keren gebeld te hebben, werd mij 2 weken geleden verteld dat ik heel snel de €50,- zou ontvangen van de videocamera die ik begin juli had aangeschaft. Nu zitten we weer 2 weken verder en nog steeds nada niets. Nu werd mij gisteren verteld dat het 2 weken geleden al is overgemaakt. Ja amehoela! Geen stuiver. Ze willen mij ook geen betaalbewijsje opsturen, want tja dat hebben ze natuurlijk helemaal niet want er is niets betaald. Wel doodleuk blijven zeggen dat het is overgemaakt! Managers bestaan niet bij dit bedrijf zegt de medewerkerster dus ja dan ga ik maar naar alle kranten schrijven die er bestaan, want ik ben woest! Ze zullen van mij nooit meer een stuiver krijgen in ieder geval. Panasonic, neem een voorbeeld aan Canon! Zij betaalden mij binnen 2 weken €40,-terug van een cashback actie!!! Zo hoort het.

Gewenste Oplossing:

Ik wil gewoon mijn €50,- terug!

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM