Klacht: Pamper geeft geen weerstand

Palomaamy op 24 december 2019 over Pampers in de categorie Verzorgingsprodukten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Pampers
Status Open
Datum 24 december 2019

Een klant heeft problemen ervaren met Pampers maat 5, waarbij de luier niet goed absorbeert en haar dochter hierdoor schrikt. Ondanks een bezoek aan de winkel kon zij geen hulp krijgen zonder bon, wat haar teleurstelt, vooral gezien haar financiële situatie. Ze hoopt op een oplossing van het bedrijf.

Mijn Klacht:

Beste pampers,
Ik heb vorige week een aanbieding gekocht van pampers.. en doos met drie pakken erin maat 5.
Mijn dochter plast dwars door de luier heen bij haar eerste plasje al .. ze schrikt daar ook steeds van..
Ik ben terug geweest naar de winkel maar omdat ik geen bon meer had konden zij mij niet helpen.. dit vind ik erg jammer want ik ben altijd blij met het merk pampers .. ik hoop dat jullie iets voor ons kunnen betekenen .. ik heb het financieel niet heel breed met mijn dochter dus ik baal er erg van.
M.V.G paloma

Gewenste Oplossing:

Het zou fijn zijn als ik een nieuwe doos krijg en zou erg attent zijn als ik een doos extra krijg omdat ik nieuwe luiers heb moeten kopen en dus in de knoop ben gekomen met mijn centjes.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Pampers

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Pampers nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Palomaamy
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM