Klacht: Kan visio niet opzeggen

[email protected] op 20 juli 2022 over Outlook in de categorie Electronica - Computers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Outlook
Status Nieuwe klacht
Datum 20 juli 2022

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik hen enige tijd geleden een visio acount online gekocht, ik probeer al enige tijd deze op te zeggen, nu dat ik het account heb gevonden die aan visio gekoppeld is, kan ik niet aanloggen, omdat outlook mijn account heeft geblokkerd, nu blijven ik kosten maken en ben niet in staat om in te loggen om het account op te zeggen

Gewenste Oplossing:

Als mijn visio account is opgezegd en ik dus niet elke maand 6,17 moet betalen, voorbeen produkt dat ik al tijden niet gebruik

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Outlook

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Outlook nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door [email protected]
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM