Klacht: Profiel verwijderen en incasso

David Douwes op 24 januari 2017 over oranjematch.nl in de categorie Datingsites

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Datingsites
Status Open
Datum 24 januari 2017

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik ben sidskort vrijgezel en heb me ingeschreven bij onbeperktdaten.nl, een site die net als ouderenclub.nl door CRS (Consumer Recreation Services N.V) bij de naam van Suzanne Hofmans (Afdeling klantenservice Benelux) wordt beheerd. Ik heb eenmalig 7.95 euro overgemaakt voor de aanmelding op deze site maar er wordt niet bijgezegd dat er daarna minimal 12 maanden 49,95 geincasseerd wordt. Volgens mij is dat absoluut niet rechtsgeldig. Ik had een vooronderzoek degaan naar deze site maar vergelijkingssites voor datingsites zijn blijkbaar net zo corrupt (uit http://www.datingsites.nl/casual-dating/onbeperktdaten-nl kwam deze site heel positief).

Gewenste Oplossing:

Als mijn abonnement volledig is verwijderd en er geen incasso's meer plaatsvinden.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over oranjematch.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over oranjematch.nl nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM