Klacht: uitschrijfgeld betaald maar uitschrijving niet doorgekomen

joscao op 28 februari 2023 over opzeggen.nl in de categorie Websites - Afbeeldingen en Documenten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
opzeggen.nl has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Status Open
Datum 28 februari 2023

Een klant heeft zich op 16 januari uitgeschreven bij Sportcity via opzeggen.nl en ontving een bevestiging van de uitschrijving, waarvoor hij 30 euro aan uitschrijfkosten betaalde. Twee maanden later werd er echter opnieuw 30 euro afgeschreven door Sportcity, wat leidde tot een terugboeking, omdat de klant dacht dat hij al uitgeschreven was. Uiteindelijk heeft de klant in totaal 90 euro betaald, zonder dat de uitschrijving correct is verwerkt.

Mijn Klacht:

Ik heb me op 16 januari uitgeschreven bij Sportcity. Ik werd toen al snel doorgestuurd naar opzeggenbij.nl. Ik heb toen ook een bevestiging ontvangen dat mijn uitschrijving was gelukt. Ik moest 30 euro aan uitschrijfkosten betalen, maar dacht daar toen niks geks van. Twee maanden later werd echter geld afgeschreven van mijn rekening door Sportcity. Ik heb dit toen teruggeboekt omdat ik dacht dat ik uitgeschreven was. Dit bleek echter niet zo te zijn. Ik heb dus in totaal 30 euro aan uitschrijfkosten betaald, en nog twee keer 30 euro omdat ik dacht dat ik uitgeschreven was bij Sportcity.

Gewenste Oplossing:

een vergoeding van het uitschrijfgeld en de contributie die ik heb betaald omdat ik dacht dat ik uitgeschreven was bij SportCity

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar opzeggen.nl over deze klacht.

Alle klachten die gemeld zijn door joscao
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM