Klacht: Kapotte broek-jeans Only – ze geven ons de schuld

Kapotte jeans op 03 juni 2014 over Only in de categorie Kledingwinkels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Only
Categorie Kledingwinkels
Status Open
Datum 3 juni 2014

Een klant van de Only winkel in Leeuwarden heeft een klacht ingediend over een broek die na één keer dragen al defect was. De broek vertoonde slechte stiknaden en de klant vindt de kwaliteit niet in verhouding tot de prijs van 29,95 euro. De klant merkt op dat de service en sfeer in de winkel zijn verslechterd sinds de nieuwe eigenaresse aan het roer is.

Mijn Klacht:

Ik kom al jaaaren bij deze zelfde Only winkel in Leeuwarden. Ongeveer 1,5 jaar geleden is er een nieuwe eigenaresse in gekomen. Jammer,want de sfeer en de service is slecht geworden hiermee. Dit is wat er gebeurd is…

We zijn twee weken geleden weer eens in de winkel geweest en hebben er dit keer 2 Only broeken gekocht voor mijn dochter. Nadat mijn dochter de blauwe broek hiervan (donkerblauwe skinny jeans met stretch maat S) 1x heeft aan gehad, bleek de naad los te laten in het binnenbeen. Mijn dochter is een sprietje en de broek zat niet strak, dit lag puur aan de slechte stiksel. Bij het 2e keer dragen begon ook het hoekje van de linker achterzak los te laten. Met een gat tot gevolg.

Het blijkt een bijzonder slechte kwaliteit broek. We hebben er welgeteld 29,95 euro voor betaald, wat best wel veel is voor een Only broek. Dus zijn we afgelopen zaterdag (voor 1e keer in al die jaren dat we er komen) naar Only toegegaan om hierover te reclameren.
De jongedame in kwestie bevestigde dat dit eens kon voorkomen en dat het aan de broek lag. Ze heeft even overlegd en we konden een nieuwe broek krijgen.
De broek moest van achteren komen. Er zaten geen kaartjes meer aan, daarom werd een kaartje van de broek uit het schap in de winkel gescand. De bon kregen we niet meer mee, anders moest ze de bon gaan kopiëren. Wij waren zo blij met de nieuwe broek dat we de broek niet meer hebben gecontroleerd, in vol vertrouwen van de winkel natuurlijk, we komen er al zo lang…

Thuisgekomen haalden we de broek uit de tas en we zagen tot onze schrik dat ook in deze broek een gat zat, nu bij de riemlus. Ik heb direct diezelfde middag gebeld en ik kreeg de verkoopster in kwestie aan de telefoon die nu lang niet zo vriendelijk meer reageerde. We konden terugkomen met de bon zei ze. Toen ik zei dat ze die zelf achtergehouden, zei ze dat ze de bon had meegeven. Zonder bon geen ruiling was haar antwoord. Ik heb haar erop aangesproken (gezien haar reactie) dat ze willens en wetens een kapotte broek heeft meegegeven. Ze gaf mijn dochter de schuld. Maar ik heb uiteindelijk toch de afspraak kunnen maken dat ik vandaag kon terugkomen, ze zou zelf aanwezig zijn.

Vanmiddag was ik in de winkel. De verkoopster in kwestie was ondanks de afspraak niet aanwezig (?). De andere jongedame wist ervan zei ze. Direct kreeg ik van deze verkoopster een afstandelijke houding met de mededeling dat de broek niet terug kon.
* Eerst lag het aan de bon, maar die zou na wat heen en weer gepraat uiteindelijk nog wel boven water moeten kunnen komen.
* Toen werd gemeld dat er geen kaartjes zaten aan de broek, de broek zou gedragen zijn. Ik heb nogmaals uitgelegd dat die er ook niet aan zaten. De broek is niet gedragen.
* De broek was van te voren gecontroleerd zei ze, maar dat hebben wij in ons volste vertrouwen jammer genoeg niet van te voren gecontroleerd.
* Daarna werd gezegd dat mijn dochter de broek zelf kapot heeft gemaakt. Als ze een nieuwe geven, komt mijn dochter er toch weer mee terug over 2 weken omdat ze er niet mee om kan gaan.???.

Dit ging wel heel ver. Eigenlijk werd ik uitgemaakt voor leugenaar. Daarom heb ik aangegeven de verkoopster die mij de kapotte broek heeft gegeven zelf te willen spreken. Maar ze wilden mij haar naam niet geven. Ze werkt donderdag weer is er gezegd, dus dan ga ik er weer heen om haar erop aan te spreken.

De broek is gewoon echt van slechte kwaliteit. Dat moet de winkel toch onder ogen zien. Tja Only, jullie moeten er echt betere naaiers op zetten of een betere stof uitzoeken. Want dit kan écht niet voor 29,95 euro. Dat winkeliers zich er dan ook nog eens op deze manier van af proberen te maken, is echt onfatsoenlijk.

Ik heb zoiets nog niet eerder meegemaakt, mijn dochter gelukkig ook niet. Maar deze Only op de Wirdumerdijk in Leeuwarden verdient echt een hele hele koude douche. Wij komen er in ieder geval nooit weer. Ik kan het ook iedereen afraden.

Gewenste Oplossing:

Vanwege de slechte kwaliteit broek, zou geld terug hier de goede optie zijn.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM