Klacht: Buffet met warme en koude gerechten voor 15 personen

M.L.Kramer op 06 maart 2013 over onlinebuffet.nl in de categorie Horeca

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Horeca
Status Open
Datum 6 maart 2013

Een klant van onlinebuffet.nl heeft twee veilingen gewonnen, maar bij het verzilveren van de eerste bon ontving hij de bedragen teruggestort op zijn rekening. De klant voelt zich bekocht omdat er geen levering heeft plaatsgevonden en beschouwt deze situatie als onacceptabel.

Mijn Klacht:

Ik heb 2 x een veiling gewonnen van dit bedrijf uit Naarden! Wat schetst mijn verbazing, hoewel ik deze 2 veilingen heb gewonnen en deze mij zijn toegewezen, probeerde ik de 1e bon te gaan verzilveren. Ik kreeg de 2
bedragen teruggestuurd op mijn rekening van de ING bank.
Ik voel mij bekocht daar er niet geleverd wordt.
Ik vind dit ronduit schandalig!
Ik vind dat dit beslist niet kan!

Gewenste Oplossing:

Dat er minimaal 1 arrangement moet worden geleverd zonder dat dit mij geld zou gaan kosten.
Of een tegoedbon zodat ik zelf nog iets dergelijks kan gaan bestellen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over onlinebuffet.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over onlinebuffet.nl nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM