Klacht: Onbetrouwbare bedrijf voor het vervoer van kinderen

Inaja op 26 januari 2023 over Munckhof in de categorie Taxibedrijven

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Munckhof has resolved this complaint
Klacht opgelost op 27 januari 2023
Reactie van het bedrijf:

Goedemorgen Ina, wat vervelend om uw reactie te lezen. We zijn inmiddels in contact. Ons servicebureau neemt zo snel mogelijk contact met u op voor een oplossing.

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Munckhof
Categorie Taxibedrijven
Status Opgelost
Datum 26 januari 2023

Een klant van Munckhof uit kritiek op de onbetrouwbaarheid van het bedrijf voor het vervoer van kinderen. Er wordt geklaagd over inflexibele planningen die geen rekening houden met verkeerssituaties en werkzaamheden, wat leidt tot frequente vertragingen en het vergeten van ophaalmomenten. De klant is ontevreden over de geboden oplossingen en vindt dat het bedrijf moet stoppen als het niet in staat is om adequaat personeel en planning te leveren.

Mijn Klacht:

Geen betrouwbare bedrijf om het voervoer van je kinderen te laten doen!
Ze maken planningen die niet flexibel en realistisch zijn en die niet rekening houden op met verkeer, regio’s en werkzaamheden. Woensdag zijn ze hem vergeten te ophalen, zonder te kunnen uitleggen stond hij niet op de planning op die dag. Ze zijn elke dag minstens 30 minuten te laat – mijn kind is elke dag onrustig daardoor, hij mist lessen en fruit moment – ongelofelijk!
Vandaag heeft de chauffeur een afspraak tijdens ophaalmoment en de oplossing van het bedrijf was: mijn kind laten wachten voor de school voor 90 minuten zonder zorg. Als je niet genoeg personeel hebt, geen goede planning kan leveren die daadwerkelijk uitgevoerd kan worden, en geen uitleg heeft voor jullie vreselijk fouten dan moeten jullie stoppen met jullie service – vooraal omdat we praten hier over kinderen, niet over volwassenen.

Gewenste Oplossing:

geen oplossing.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Munckhof over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Munckhof in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Munckhof een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Munckhof

Heeft op 27 januari 2023 om 09:22 geantwoord

Geboden Oplossing:

Goedemorgen Ina, wat vervelend om uw reactie te lezen. We zijn inmiddels in contact. Ons servicebureau neemt zo snel mogelijk contact met u op voor een oplossing.

Inaja

Heeft op 27 januari 2023 om 09:43 geantwoord

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Jullie servicebureau is al meerdere keren door me gebeld en de antwoord is altijf hetzelfd: jullie kunnen niks doen aan alle klachten die ik heb gedeeld - wat mijn kind in gewaar en onrust brengt. Ik heb al klachten ingediend bij andere instanties, dus ook hier via klacht.nl. Hopelijk komen jullie met een oplossing deze keer, niet alleen maar terugbellen en zeggen dat jullie niks aan kunnen doen. Wordt gevolgd hopelijk.

Alle klachten die gemeld zijn door Inaja
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM