Klacht: Ontslag door leugen

bastap op 03 mei 2012 over Olympia Uitzendbureau in de categorie Uitzendbureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Olympia Uitzendbureau has resolved this complaint
Klacht opgelost op 25 juni 2012
Reactie van het bedrijf:

De klant is n.a.v de klacht nogmaals uitgenodigd voor een gesprek.

Categorie Uitzendbureaus
Status Opgelost
Datum 3 mei 2012

Een werknemer heeft zijn ontslag aangevochten bij Olympia Uitzendbureau, omdat hij beschuldigd werd van het roken van een joint op het terrein van zijn werkgever. Hij stelt dat deze beschuldigingen op leugens zijn gebaseerd en dat hij niet de kans heeft gekregen om zijn kant van het verhaal te vertellen, wat heeft geleid tot teleurstelling en financiële problemen voor hem en zijn gezin.

Mijn Klacht:

Ik ben ontslagen door een leugen in het bedrijf waar
ik werkzaam was,ik zou een joint gedraaid hebben en deze op het terein van mijn werkgever opgerookt hebben.
Dit verhaal is als waarheid aangenomen omdat het door een paar vaste werknemers was waargenomen.
Ik ben als een crimineel behandeld kon bij niemand mijn kant van het verhaal kwijt.
Ik ben dan ook zwaar teleurgesteld in Olympia,jullie zetten iemand op straat op basis van geruchten en niet van feiten ik heb nou geen recht op ww heb geen inkomen maar wel 3 kinderen om voor te zorgen! Bedankt Olympia Wijchen

Gewenste Oplossing:

Dat mijn naam gezuiverd word!
Een onkostenvergoeding van Olympia met excuses!

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Olympia Uitzendbureau in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Olympia Uitzendbureau een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Olympia Uitzendbureau

Heeft op 25 juni 2012 om 14:54 geantwoord

Geboden Oplossing:

De klant is n.a.v de klacht nogmaals uitgenodigd voor een gesprek.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM